Apie Skaityklė.lt

 

Kas tai yra skaitykle.lt?

Skaitykle.lt tai elektroninė parduotuvė, kurioje galite nusipirkti legaliai leidžiamų lietuviškų  elektroninių knygų rasti daugiau informacijos apie eknygas.

 

Kas tai yra eknygos?

Elektroninės - tai tos pačios knygos, kurias jūs skaitote atspausdintas ant popieriaus, tik išleistos elektroniniame formate. Elektroninės knygos leidžiamos specialiuose failuose (ePUB, PDF, MOBI ir kt.), kuriuos galima atidaryti ir skaityti kompiuteryje, mobiliajame telefone ar specialiame eknygoms skaityti skirtame įrenginyje - elektroninių knygų skaityklėje.

Dažnai tam, kad eknygos būtų apsaugotos nuo nepageidaujamo kopijavimo, jos būna apsaugotos, taip vadinamu, DRM.

Kas tai yra eknygų skaityklė?

Tai specializuotas elektroninis įrenginys, kuris skirtas elektroninių knygų skaitymui. Dažnu atveju juo galima klausytis muzikos, atidaryti ir peržiūrėti kitokius dokumentus. Skaityklė nuo paprasto kompiuterio skiriasi savo ekranu. Čia dažniausiai naudojamas specialus ekranas pagamintas naudojant E-rašalo (E-ink.com) technologiją.

Dėl šios unikalios technologijos knygos puslapius skaityklėje matysite beveik taip pat kokybiškai, kaip ir atspausdintas ant popieriaus. Skaityklės visiškai nevargina akių, knygas galėsite skaityti net tiesioginiams saulės spinduliams krentant ant ekrano.

Vienoje skaityklėje galėsite nešiotis visą savo biblioteką - šimtus ar net tūkstančius knygų. Skaityklės naudoja labai mažai elektros energijos, ji naudojama tik "verčiant" puslapį. Pilnai pakrauta skaityklė leidžia perskaityti 8 000 - 10 000 puslapių. Taigi L.Tolstojaus "Karą ir taiką" perskaitysite ir pirmyn ir atgal, jei tik neužmigsite... :)

Kas tai yra E-rašalas?

Tai speciali ekranams naudojama technologija. Kol kas tokius ekranus gamina vienintelė gamykla pasaulyje (www.eink.com) ir visi elektroninių knygų skaityklių gamintojai (KINDLE, SONY, NOOK,  BOOKEEN, POCKETBOOK ir kiti) naudoja tuos pačius ekranus. Todėl galima teigti, kad skaitymo kokybė nesiskiria.

Kaip gi veikia E-rašalas?

e-popierius

E-popierių sudaro smulkutės, plauko storio, kapsulės, kurios patalpinamos tarp dviejų paviršių iš kurių vienas (viršutinis) permatomas. Tose kapsulėse skaidriame skystyje plaukioja neigiamai pakrautos juodos dalelės ir teigiamai pakrautos baltos. Priklausomai nuo to ar reikia atvaizduoti baltą, juodą spalvą ar kažkokį pilką atspalvį viršutinė ir apatinė plokštelės įkraunamos atitinkamai teigiamu ar neigiamu krūviu. Tokiu būdu pasikeičia paviršiaus spalva ir mes matome tekstą.

Tai fizika, ne visiems ji įdomi. Kalbant paprasčiau galima būtų sakyti, kad E-popierius “pasyvus” - informacija jame atnaujinama tik verčiant puslapį, jis nešviečia ir visai nenaudoja elektros energijos kol nėra "verčiamas" puslapis. Teisybę sakant, E-popieriaus ekranai labiau panašūs ne į popierių, bet į plastiką ant kurio atspausdintas tekstas, arba į kokybišką šiek tiek blizgantį popierių. Bet svarbiausia, kad skaitant visą vakarą dirbtinės šviesos apšviestoje patalpoje akys tikrai nevargsta.

E.knygos – kas tai?

Elektroninės – tai tos pačios knygos, kurias jūs skaitote atspausdintas ant popieriaus, tik išleistos elektroniniame formate. Jas galima atidaryti ir skaityti kompiuteryje, mobiliajame telefone ar specialiame eknygoms skaityti skirtame įrenginyje – elektroninių knygų skaityklėje.

Spauskite čia ir sužinokite daugiau >

Apie skaityklė.lt

Skaityklė.lt – tai pirmoji Lietuvoje elektroninė parduotuvė, kurioje galite įsigyti legaliai išleistas lietuviškas elektronines knygas.

Daugiau apie mus galite sužinoti čia >

Skaityk visur

Skaityk visur

1