Susanne Jansson - Aukojimo pelkė

Aukojimo pelkė

Susanne Jansson

ISBN kodas: 9786094791574
Išleista: 2018
Leidykla: Baltos lankos
Kategorija: Romanai

Knygos formatai:
  • Atviras EPUB 
Yra vietų, kur mirusieji nenurimsta...

Šiaurės Švedijoje plyti daug pelkynų, kur dar akmens amžiuje dievams buvo aukojami žmonės. Biologė Natali, atvykusi į mažą kaimelį šalia pelkės, imasi ją tyrinėti. Tačiau greitai paaiškėja, kad šis kaimelis kažkada buvo jos vaikystės namai – vieta, kurioje nutiko daug siaubingų dalykų. Natali bijo pelkynų, bet kartu jaučia jiems protu nesuvokiamą trauką.

Vieną gūsingą rudens naktį prie pat pelkės Natali randa sąmonės netekusį vyrą pilnomis kišenėmis aukso – būtent taip senovėje, anot legendų, dievams ir buvo aukojami žmonės. O netoli kūno – ką tik iškastą kapą. Ar pelkė šaukiasi naujų aukų, kaip puse lūpų kalba prietaringi kaimo žmonės? O gal vis dėlto tai žmogiškojo blogio padariniai?

Aukojimo pelkė – tamsus, paslapties ir įtampos kupinas pasakojimas apie gamtos jėgas, formuojančias mus supančią tikrovę, apie istorijas, kurias pasakojame, kad geriau suprastume aplinkinį pasaulį ir save, ir apie tai, kokių baisių pasekmių galime patirti, tas istorijas interpretavę klaidingai.

Dargana, tamsa, senosios legendos ir paslaptimis alsuojanti pelkė. Neabejotinai geriausias metų debiutas.
Crimegarden

Puikiai išlaikyta siaubo, įtampos, folkloro ir mokslo pusiausvyra…
Johannas deckarhörna

Skaitant krėtė šiurpas.
Nya Wermlands tidning

Taip vaizdinga, kad visu kūnu imi justi drėgmės skleidžiamą pulsavimą.
Dast Magazine

Pelkę užgulusi migla ir ją juosianti gamta romane grėsmingai atgyja. Riba tarp gyvenimo ir mirties, gamtos ir žmogaus, realybės ir regimybės užčiuopta stulbinamai... Vilioja ir kartu palieka trikdantį nesmagumo jausmą. Niekada į klampias pelkes nežiūrėsiu taip pat.
Accent
Susanne Jannson (Siuzana Janson, g. 1972) – Švedijos žurnalistė, fotografė ir rašytoja. Aukojimo pelkė – jos debiutinis romanas, kuris bus išleistas net 25 pasaulio kalbomis.

Panašios elektroninės knygos

Robert Seethaler
Emily Giffin
Herman Koch
Ann Patchett
8,40 € (29,00 Lt)
9,79 € (33,80 Lt)
9,09 € (31,39 Lt)
9,79 € (33,80 Lt)

E.knygos užsakymas

8,40 € (29,00 Lt)
Kaina knygyne: 0,00 € (0,00 Lt)