Apie Skaityklė.lt Pagalba Nuorodos
 
Nadia Murad - Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija

Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija

Nadia Murad

ISBN kodas: 9786094791000
Išleista: 2018
Leidykla: Baltos lankos
Kategorija: Biografijos

Knygos formatai:
  • Atviras EPUB 
  • Atviras PDF 
Buvusios „Islamo valstybės“ sekso vergės ir Nobelio taikos premijos nominantės bei JT geros valios ambasadorės atsiminimai

2014 metais „Islamo valstybė“ užpuolė Nadios Murad gimtąjį jazidų (kurdų religinė mažuma) kaimelį šiaurės Irake ir jos, 21 metų moksleivės, gyvenimas sudužo į šipulius. ISIS kareiviai žudė vyrus, kurie nesutiko atsiversti į islamą, ir moteris, kurios buvo per senos tapti sekso vergėmis. Nadios motiną ir šešis brolius taip pat nužudė, o ji pati buvo išvežta į Mosulą ir, kaip ir tūkstančiai kitų jazidų moterų, parduota į „Islamo valstybės“ sekso vergiją. Mergina buvo laikoma nelaisvėje, mušama ir prievartaujama, tačiau galiausiai jai pavyko pabėgti ir išsigelbėti.
Nadia nė neįsivaizdavo, kad vieną dieną ji taps žmogaus teisių aktyviste. Ji metė iššūkį visoms etiketėms, kurias jai mėgino klijuoti gyvenimas: našlaitės, prievartos aukos, vergės, pabėgėlės. Vietoje jų ji susikūrė naujas: likusi gyva, jazidų lyderė, moterų užtarėja, Nobelio taikos premijos nominantė, Jungtinių Tautų geros valios ambasadorė, o dabar ir knygos autorė.
Nadia ne tik sugebėjo išreikšti savo nuomonę, ji taip pat kalba už kiekvieną jazidą, nukentėjusį nuo genocido, vykdomo Irake, už kiekvieną prievartautą moterį ir už kiekvieną likimo valiai paliktą pabėgėlį. Ši knyga – tai didžiulio žmogaus noro gyventi liudijimas ir meilės laiškas – prarastai šaliai, trapiai bendruomenei ir karo išblaškytai šeimai.

Drąsus Nadios Murad liudijimas yra šiurpus, tačiau labai reikalingas ir svarbus skaitinys... Visi, kurie nori suprasti, ką daro vadinamoji „Islamo valstybė“, privalo perskaityti šiuos atsiminimus.
Economist

Lankytojų atsiliepimai

Panašios elektroninės knygos

Mindaugas Milinis
Sofia Stril-Rever
David Leigh, Luke Harding
Gintaras Kaltenis
4,56 € (15,74 Lt)
Knygyne: 17,41 € (60,11 Lt)
7,21 € (24,89 Lt)
7,24 € (25,00 Lt)
Knygyne: 10,13 € (34,98 Lt)
2,89 € (9,98 Lt)
Knygyne: 7,24 € (25,00 Lt)

E.knygos užsakymas

8,75 € (30,21 Lt)

Norėdami skaityti įsigytą e.knygą, susikurkite savo "Adobe ID" ir parsisiųskite bei autorizuokite nemokamą "Adobe Digital Editions" programėlę.