Antanas Lesys, Jovita Niūniavaitė-Lesienė - Kova už Šalčininkų kraštą ir lietuvybės išsaugojimą

Kova už Šalčininkų kraštą ir lietuvybės išsaugojimą

Antanas Lesys, Jovita Niūniavaitė-Lesienė

ISBN kodas: ISBN 978-9955-589-65-5
Išleista: 2013 (popierinė laida 2012)
Leidykla: Versmė
Kategorija: Istorija

Knygos formatai:
  • Atviras EPUB 
  • Atviras MOBI
„Versmės“ leidyklos 2012 metais išleistos knygos „Kova už Šalčininkų kraštą ir lietuvybės išsaugojimą“ autoriai Antanas Lesys ir Jovita Niūniavaitė-Lesienė patys yra daugelį metų mokytojavę Vilnijos krašte. Tai, kad nuo neatmenamų laikų šioje Šalčios žemėje gyveno lietuviai, kurių dalis, susiklosčius dramatiškoms istorinėms aplinkybėms, sulenkėjo ar sugudėjo, skatino autorius šią žinią perduoti ir savo mokiniams – jie daug dėmesio skyrė kraštotyriniam darbui, mokyklose steigė kraštotyros muziejus, organizavo pažintines keliones, lankė vietinius gyventojus, užrašinėjo jų atsiminimus.
Istorinės aukštaičių žemės patriotų, pedagogų Antano ir Jovitos Lesių knyga – tai gyvas liudijimas apie Šalčininkų krašto lietuvybės išsaugojimo dramą. Itin daug dėmesio skiriama pasiaukojamam lietuviškų mokyklų mokytojų darbui. Nors, anot autorių, tai nėra išsamus istorijos veikalas, dažnas skaitytojas galbūt pirmą kartą sužinos daugybę iki šiol negirdėtų šios istorinės lietuvių žemės istorijos faktų.
„Mes tik norėjome parodyti lietuvių kovą už lietuvybės išsaugojimą savo žemėje. Daug dėmesio skiriama nepelnytai pamirštiems lietuviškų mokyklų mokytojams patriotams, kurie, nepabūgę pavojų, skatino mokinius ir vietinius gyventojus nepamiršti savo kalbos. Šiame leidinyje pateikiama informacija tegu būna jiems atminimo paminklas.“ – knygos pratarmėje rašo autoriai.
Knygos elektroninė versija išleista 2013 m. kovą.

Panašios elektroninės knygos

dr. Rasa Gečaitė
Augustinas Žemaitis
Jonas Užurka
Jonas Užurka
2,89 € (9,98 Lt)
Knygyne: 10,14 € (35,01 Lt)
0,00 € (0,00 Lt)
2,89 € (9,98 Lt)
Knygyne: 8,69 € (30,00 Lt)
2,89 € (9,98 Lt)

E.knygos užsakymas

1,73 € (5,97 Lt)
Kaina knygyne: 6,37 € (21,99 Lt)