Romain Gary (Émile Ajar) - Meilutis: smauglio vienatvė Paryžiuje

Meilutis: smauglio vienatvė Paryžiuje

Romain Gary (Émile Ajar)

ISBN kodas: 9786094790232
Išleista: 2017
Leidykla: Baltos lankos
Kategorija: Romanai

Knygos formatai:
  • Atviras EPUB 
Ponas Kuzenas, keistuolis Statistikos agentūros darbuotojas, jaučia begalinę vienatvę Paryžiaus didmiestyje ir miršta iš meilės savo bendradarbei panelei Dreifus. Tik niekaip nesiryžta žengti lemtingo žingsnio, nors ir yra įsitikinęs, kad tokiame dideliame mieste kaip Paryžius būtina turėti ką nors mylimą. Išsiilgęs švelnumo, savo namuose jis priglaudžia smauglį ir pavadina jį Meilučiu. Bėda tik ta, kad vargu ar pasaulyje yra moteris, kuri sutiktų gyventi akis į akį su tokiu meilės įrodymu.

Šis stulbinantis humoristinis ir sykiu filosofinis pasakojimas apie žmogaus prigimtį – pirmas Romaino Gary romanas, pasirašytas Émile’io Ajaro slapyvardžiu. 1974 metais paskelbtas variantas neatitiko originalaus rankraščio: leidėjai, nežinoję, kas slepiasi už negirdėto slapyvardžio, be kita ko, smarkiai pakeitė knygos pabaigą. Naujesniame prancūziškame leidime, kaip ir šiame lietuviškame vertime, atsižvelgiant į kitados Romaino Gary pareikštą pageidavimą, atskirai išspausdinta ir originalioji, „ekologinė“ pabaiga. 


„Kai smauglys tave apsivynioja, suspaudžia per juosmenį, per pečius ganėtinai tvirtai ir įremia galvą tau į kaklą, tereikia užsimerkti, kad pasijustum švelniai mylimas. Tai neįmanomybės pabaiga, ir aš trokštu to visa savo esybe. Man, reikia pasakyti, visada trūko rankų. Dvi rankos, manosios, – tai tuštuma. Reikėtų dviejų kitų, apsivijusių mane. Taip sakoma apie vitaminų stoką – be vitaminų kaip be rankų.“

Panašios elektroninės knygos

Irwin Shaw
Robert Seethaler
Eduardas Cinzas
Herman Koch
5,79 € (19,99 Lt)
8,40 € (29,00 Lt)
2,89 € (9,98 Lt)
Knygyne: 6,95 € (24,00 Lt)
9,09 € (31,39 Lt)

E.knygos užsakymas

7,23 € (24,96 Lt)
Kaina knygyne: 0,00 € (0,00 Lt)