Alfonsas Eidintas - Ieškok Maskvos sfinkso

Ieškok Maskvos sfinkso

Alfonsas Eidintas

ISBN kodas: 9955-699-37-X
Išleista: 2006
Leidykla: Versus aureus
Kategorija: Romanai

Knygos formatai:
  • Atviras EPUB 
  • Atviras MOBI
Tai – vyriškas romanas. Daugiausia dėmesio skiriama faktiniam tikslumui, dauguma veikėjų – realūs asmenys, aprašomi įvykiai literatūriškai atkurti iš pirminių dokumentų. Skaitytojams, besidomintiems istorija, romanas pasiūlys galimus atsakymus į dominančius valstybingumo klausimus, istorijos pradžiamoksliams knyga taps įdomiu vadovu, o gal net paskatins asmeninėms studijoms.

Tai – istorinis romanas. Aprašomas lietuvių tautai ypač svarbus 1939–1940 m. laikotarpis. Sovietmečio cenzūra taip iškraipė ir nuslėpė tuo metu vykusių procesų faktus, kad tai, be abejo, yra vienas mistiškiausių Lietuvos istorijos etapų. Net Vakaruose ir Maskvoje dažnai nesuprantama, kas tuo metu įvyko. Buvo sunaikinta valstybė. Tačiau kaip, kodėl? Ar buvo galima pasielgti kitaip?

Tai – kodinis romanas. Ieškoti Maskvos sfinkso – sužinoti, kokie iš tiesų buvo susitarimai tarp Molotovo ir Ribentropo ir domėtis klastingą politiką vykdančia Sovietų Sąjunga. Tyrimą inicijavo to meto Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Daugelis pabrėžia, jog šis romanas – tai, ko ilgai trūko Lietuvai. Tai bandymas pažvelgti į labai svarbų ir prieštaringai vertinamą laikotarpį, prasiveržiantis už siauro mokslinių darbų rato. Jau vien tai sveikintina. O visa kita jau priklauso nuo paties skaitytojo ir jo lūkesčių.

Panašios elektroninės knygos

Robert Seethaler
Antanas Škėma
Algimantas Bučys
Loreta Puskunigė
8,40 € (29,00 Lt)
2,89 € (9,98 Lt)
Knygyne: 6,95 € (24,00 Lt)
3,47 € (11,98 Lt)
0,00 € (0,00 Lt)

E.knygos užsakymas

2,61 € (9,01 Lt)
Kaina knygyne: 9,55 € (32,97 Lt)