A. Švedas - Lietuvio (@uto)portretas: intelektualinė provokacija

Lietuvio (@uto)portretas: intelektualinė provokacija

A. Švedas

ISBN kodas: 978-609-95287-0-0
Išleista: 2011
Leidykla: Aukso žuvys
Kategorija: Biografijos

Knygos formatai:
  • Atviras PDF 
„Lietuvio (@uto)portretas: intelektualinė provokacija“ (2011) – ne „sausa“ akademinė studija ar išsamus šaltinių rinkinys. Tai sąmoningai kurta intelektualinė provokacija, kurios autoriai ieško atsakymų į klausimą, kaip XXI a. lietuvis mato save šiuolaikinio pasaulio „veidrodyje“: anoniminiuose interneto komentaruose ir vox populi žanro tekstuose.

Leidinyje paliečiamos įvairios temos: tapatybės aktualumas, santykiai su kaimynais: rusais, lenkais, žydais, lietuviams reikšmingos datos, tautiškieji simboliai ir emigracija. Nusprendęs sudalyvauti e. knygos rengėjų siūlomame intelektualiniame nuotykyje skaitytojas galės patirti, ką patys mąstome apie save ir kitus, ko tikimės iš valstybės ir ką esame pasiryžę jai duoti, kodėl verta Lietuvoje gyventi ir dėl kokių priežasčių tam tikrai žmonių grupei tai padaryti sunku. Tai – itin svarbūs klausimai, į kuriuos kiekvienam Lietuvos piliečiui vis iš naujo tenka atsakinėti kiekvieną dieną.

E. knygos ir intelektualinės provokacijos bendraautoriais sutikę tapti žmonės (politologas Rytis Bulota, vertėja Gabrielė Gailiūtė, poetas, filologas Laurynas Katkus, filosofas Kęstas Kirtiklis, žurnalistas, LTV Naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis, žurnalo „Playboy“ vyriausiasis redaktorius Aidas Puklevičius, istorikas Vasilijus Safronovas, rašytojas Andrius Užkalnis, rytas.lt žurnalistas Tomas Vaiseta, antropologas Zigmas Vitkus, teisininkas, rašytojas ir tinklaraštininkas Justinas Žilinskas) – taip pat visuomeniškai aktyvūs, nebijantys eksperimentuoti, nuolat viešumoje išsakantys įdomių ir prasmingų įžvalgų.

Panašios elektroninės knygos

Virginijus Savukynas
Julija Benedikta Ulevičienė
Lauras Bielinis
H. Paul Jeffers
0,00 € (0,00 Lt)
0,00 € (0,00 Lt)
5,21 € (17,99 Lt)
Knygyne: 7,82 € (27,00 Lt)
4,34 € (14,99 Lt)
Knygyne: 6,64 € (22,93 Lt)

E.knygos užsakymas

0,00 € (0,00 Lt)
Kaina knygyne: 0,00 € (0,00 Lt)